BİZDEN HABERLER

Raif Türk Çocuk Kreşi açıldı

Diyarbakır’da madencilik sektörünün gelişmesinde önemli rolü olan iş insanı Raif Türk adına Organize Sanayi Bölgesi’nde “Raif Türk Çocuk Kreşi” açıldı.
 
Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’ndeki açılışa Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, DTB Başkanı Engin Yeşil, DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Nahit Eren, Raif Türk’ün eşi Yıldız Türk, oğlu Erman Türk, STK başkanları ve çok sayıda iş insanı katıldı.
 
500 kişi kapasiteli olarak inşa edilen Mehmet Şirin Açar Kongre Merkezi’ndeki açılış toplantısında ilk konuşmayı, 20 Ekim 2022 tarihinde Ankara’da hastalığı nedeniyle ameliyat olurken yaşama veda eden iş insanı Raif Türk’ün eşi Yıldız Türk yaptı.
 
YILDIZ TÜRK: “KADIN ÇALIŞANLARA ÇOK DEĞER VERİRDİ’
 
Türk, konuşmasında çocuk kreşlerinin çalışan kadınlar açısından önemine değinerek, “Sevgili Eşim, kadın çalışanlara her zaman çok değer verirdi. Onun vizyonuna sadık kalarak, aynı zamanda bir sosyal projesi olarak gördüğümüz Çocuk Kreşimizi kentimize kazandırdık. Yıllardır iş dünyasında kadın istihdamını artırmak için çeşitli çalışmalar yapılıyor. Buradaki somut adımlardan biri kreştir. Kreşler çalışan annelerin iş ve aile yaşamları için daha iyi denge kurmalarına olanak sağlar” dedi.
 
VALİ SU: “İKİ GÜZEL HİZMETİN AÇILIŞI”
 
Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ise konuşmasında; “Bugün iki güzel insan adına yaptırılan, iki güzel hizmetin açılışını beraber gerçekleştireceğiz. İnsanlarımız eserleriyle ve bıraktıkları izlerle öldükten sonra da hayatları devam ediyor. Raif ağabeyimiz çok değerli iş insanımız. Ve sağ olsun eşi ve ailesi adına OSB’de Kreş ve Gündüz Bakım Evi yaptı. 5 derslikli, içinde mutfağı, uyuma odası, çok özel bir hizmeti bugün hayata geçirmiş oluyoruz. Raif ağabey bu hizmetleri kendi hayatında da yaptığı gibi ailesi de devam ettiriyor. Diğer bir ailemiz Mehmet Şirin Açar ailesi var. Onu da rahmetle anıyoruz. Çalışmalarıyla kendini sevdiren bir kardeşimiz. Her iki hizmetinde ilimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.