OCAKLAR

Rehabilite Edilmiş OcaklarRehabilite Edilmiş Ocaklarımızı İzlemek için tıklayınız

OCAK REHABİLİTASYONU

Dimer olarak ‘‘çevreyi’’ gelecek nesillere aktarılacak bir emanet olarak görüyoruz. Çevreyi, dünyayı ve insanı koruyarak, dünyadaki iyi uygulamaları örnek alarak büyümenin yollarını arıyoruz. Geleceği sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz. Dimer “Doğayı Korudukça Doğa’da Bizi Korur..” sloganı ile üretimi prensip edinerek ve teknolojiyi kullanarak sektörlerin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.


Alanların doğaya geri kazanımı, biyolojik üretim potansiyeli ve peyzaj kalitesinin artırılması ancak doğa onarım ve rehabilitasyon çalışmaları ile sağlanabilir. Dünya'nın birçok ülkesinde yasal düzenlemeler ve uygulamalar ile madencilik faaliyeleri yapılan arazinin faaliyetler sona erdirdiğinde yeniden düzenlenmesini gerekli kılmakta ve desteklemektedir. Rehabilite çalışmaları sonuçlarına göre rehabilitesi yapılan maden sahasının yeniden kazandırılması mümkündür.

Dimer Grup şirketleri, yasal düzenlemelere ve uygulamalara bağlı kalmak kaydı ile rehabilitasyon çalışmalarına önem vermekte ve çalışmalarını bu paralelde yürütmektedir.

Mesajınız